top of page
Search

Starptautiskais Prāgas Kauss handbolā jauniešiem.

Svētku nedēļas nogalē Čehijā aizvadīts starptautiskais Prāgas Kauss handbolā jauniešiem, kurā piedalījās arī septiņas meiteņu un zēnu komandas no četrām Latvijas sporta skolām – Dobeles, Jēkabpils, Ludzas un Murjāņiem. Ar augstāko panākumu, izcīnot trešo vietu savā vecuma grupā, turnīru noslēdza Arnolda Straumes vadītā “Murjāņi SG” komanda.

Prāgas Kauss handbolā ir lielākais starptautiskais handbola turnīrs jauniešiem, kas kopš 1992. gada ikgadu notiek Lieldienu brīvdienās Čehijas galvaspilsētā Prāgā. Šogad turnīrs kopā pulcēja 571 komandu no 23 dažādām Eiropas valstīm 10 vecuma grupās.

Turnīra izspēles kārtībā katras vecuma grupas komandas tika iedalītas grupās pa sešām komandām, kuras savstarpēji aizvadīja vienu spēli. Otrajā jeb pamatturnīra posmā iekļuva trīs labākās komandas no katras apakšgrupas. Pamatturnīrā, grupās pa trīs komandām, savstarpēji aizvadot vienu spēli, uzvarētājkomanda tālāk iekļuva ceturtdaļfinālā. Savukārt komanda, kas grupu fāzē palika 4. vietā, tālāk spēlēja sešpadsmitdaļfinālā un astotdaļfinālā, par vietu ceturtdaļfinālā.

2004. gadā dzimušo zēnu vecuma grupā kopumā piedalījās 36 komandas, tai skaitā Arnolda Straumes vadītā “Murjāņi SG” un Egila Politera vadītā “Dobele SS” komanda. Abas Latvijas komandas savstarpēji spēles neaizvadīja, jo tika iedalītas atšķirīgās grupās.

Par savas komandas sasniegumiem turnīrā stāsta U19 zēnu komandas “Dobele SS” treneris Egils Politers: “Grupu turnīrā uzvarējām visas komandas, bet tiekoties apakšgrupu spēcīgākajām komandām, pirmajā spēlē ar 12:27 cietām neveiksmi pret horvātu “MRK Sessveste” komandu, kura tālāk spēlēja arī finālā. Puiši cīnījās, bet šoreiz pretinieki bija spēcīgāki. Zaudējot šo spēli, nevarējām vairs cīnīties par medaļām, tāpēc otro spēli pret dāņu “BMI Odder Alliancen” komandu atļāvu spēlēt otrajam sastāvam, tomēr ar 12:13 zaudējām. Kopumā puiši ir malači. Cīnījās katrā spēlē, un ticu, ka varējām nokļūt arī tālāk, bet tāds ir sports un jāmācās arī no zaudējumiem.”

Jaunākie turnīra dalībnieki no Latvijas bija Dobeles sporta skolas 2010. gadā dzimušie zēni, kuri grupu fāzē starp sešām komandām izcīnīja 2. vietu, tālāk iekļūstot pamatturnīrā.

“Mazajiem šī bija pirmā pieredze tik lielā turnīrā. Viņiem bija iespēja ieraudzīt savas vecuma grupas citu valstu spēlētājus, turklāt mums bija divas reizes lielāka konkurence nekā vecākajai grupai – 78 komandas,” sacīja U13 zēnu komandas “Dobele SS” treneris Ņikita Pančenko. “Turnīru iesākām ļoti labi, bet, tiekot ārā no grupas, pretī nāca ļoti stipras komandas. Esmu apmierināts ar viņu sniegumu, jo mūsu mērķis nebija uzvarēt, bet galvenokārt gūt pieredzi un redzēt, uz ko mums vajag tiekties. Arī ļoti svarīgi bija tas, ka viņi pavadīja nedēļu kopā kā komanda.”

No Dobeles turnīrā piedalījās arī divas Larisas Veinbergas vadītās meiteņu komandas – 2006. gada un 2008. gada komandas. Jaunākajā vecuma grupā kopumā piedalījās 72 komandas, bet vecākajā 57. Abas Dobeles komandas Kausa izcīņu noslēdza ar grupu fāzē izcīnītu 2. vietu, bet pamatturnīrā ar 3. vietu.

Katrā vecuma grupā apkopoti 100 rezultatīvākie spēlētāji, kurā vairākas vietas ieņēmuši arī mūsu handbolisti:


2004. g. dz. zēni:

 • 14. vieta Rauls Erlands Serafimovičs (Murjāņi SG – 10 spēles, 31 vārti),

 • 23. vieta Jevgeņijs Rogonovs (Murjāņi SG – 10 spēles, 26 vārti),

 • 24. vieta Kristers Suharevs (Dobele SS – 7 spēles, 26 vārti)

 • 29. vieta Mārtiņš Misulis (Dobele SS – 7 spēles, 25 vārti)

 • 31. vieta Valdis Kalniņš (Murjāņi SG – 10 spēles, 24 vārti)

 • 32. vieta Andis Bors (Murjāņi SG – 10 spēles, 24 vārti)

 • 40. vieta Endijs Šnepsts (Murjaņi SG – 10 spēles, 22 vārti)

 • 61. vieta Ralfs Brīvulis (Murjāņi SG – 10 spēles, 20 vārti)

 • 69. vieta Oskars Bisenieks (Dobele SS – 7 spēles, 19 vārti)

 • 70. vieta Andris Vidovskis (Dobele SS – 7 spēles, 19 vārti)

2006. g. dz. meitenes:

 • 1. vieta Elīza Bilkšte (Dobele SS – 7 spēles, 50 vārti)

 • 20. vieta Kristiāna Blaževiča (Dobele SS – 7 spēles, 32 vārti)

 • 24. vieta Patrīcija Cibuļska (Ludzas NSS – 7 spēles, 30 vārti)

 • 58. vieta Kristiāna Ziediņa (Ludzas NSS – 7 spēles, 22 vārti)

 • 99. vieta Milana Naudiņa (Dobele SS – 7 spēles, 18 vārti)

2008. g. dz. meitenes:

 • 15. vieta Nikola Kukjana (Dobele SS – 7 spēles, 38 vārti)

 • 22. vieta Everita Saukuma (Dobele SS – 7 spēles, 34 vārti)

 • 78. vieta Alise Kaminska (Dobele SS – 7 spēles, 23 vārti)

2010. g. dz. zēni:

 • 80. vieta Arvis Pēcis (Dobele SS – 7 spēles, 27 vārti)

(1)

Rezultāti
.docx
Download DOCX • 15KB


86 views0 comments

Comments


bottom of page