top of page
Search

Pasaules čempionāts šaušanā.

No 12.10. – 25.10. Kairā, Ēģiptē norisinājās pasaules čempionāts šaušanā ar pneimatiskajām un mazkalibra pistolēm. Latvijas izlase pasaules labāko šāvēju forumā startēja četru sportistu

sastāvā. Starp tiem – Dobeles Sporta skolas trenere, olimpiete Agate Rašmane un šīs skolas

audzēknis Daniels Vilciņš. Sportistus cīņās vadīja treneris Vilnis Celmiņš. Visaugstvērtīgāko rezultātu sasniedza Agate Rašmane pārī ar tukumnieku Lauri Strautmani vingrinājumā ar pneimatisko pistoli jauktajiem pāriem 10 m distancē. Jāpiezīmē, ka šis vingrinājums iekļauts arī Olimpisko spēļu programmā. Pēc kvalifikācijas sacensībām Latvijas komanda ierindojas 5.vietā, kas deva tiesības ar kvalifikācijas 4.vietas ieguvēju - Irānas komandu cīnīties par bronzas medaļām pirmajā bronzas finālā (saskaņā ar sacensību nolikumu, tiek organizēti 2 bronzas fināli un bronzas medaļas tiek piešķirtas 2 komandām). Latvijas duets ar 14 pret 16 ļoti dramatiskā cīņa piekāpās Irānas duetam un gala vērtējumā ierindojās 5. vietā. Šajā vingrinājumā startēja 59 komandas. Citā olimpiskajā vingrinājumā – šaušanā ar pneimatisko pistoli 10 m distancē, Agate izcīnīja 28. vietu 108 dalībnieču konkurencē. Augstā līmenī sacensības junioru konkurencē aizvadīja 2022. gada Eiropas čempionāta sudraba medaļas ieguvējs Daniels Vilciņš, kurš pasaules spēcīgāko jauno šāvēju konkurencē palika tikai

soli no goda pjedestāla. Šaušanā ar mazkalibra pistoli 50 metru distancē ar rezultātu 537 punkti sportists izcīnīja 5.vietu.

Vingrinājumā ar pneimatisko pistoli 10 m distancē Daniels kvalifikācijas sacensībās sašāva 576

punktus un iekļuva finālā - labāko astoņu sportistu vidū, kas turpināja cīņu par medaļām.

Sacensību fināla pirmajās sērijās pieci sportisti iekrāja gana lielu handikapu, lai turpmākajā cīņā Danielam viņus būtu grūti noķert un cīnīties par kādu no medaļām. Tomēr astoņpadsmit gadus jaunajam sportistam kopvērtējumā ļoti labs panākums Pasaules čempionātā - 6.vieta 52 sportistu konkurencē.

Trenera V. Celmiņa īss komentārs pēc sacensībām: ‘’Divi fināli pasaules čempionātā (Agatei –

5. vieta un Danielam 6. vieta) Olimpiskajos vingrinājumos ir labi, bet pie medaļām vēl

jāpiestrādā.’’


14 views0 comments

Comments


bottom of page