top of page
Search

Latvijas kausa III posms peldēšanā

Svētku brīvdienās (18.-19.11.) Ķīpsalas peldbaseinā (50m) norisinājās Latvijas kausa III posms peldēšanā. Sacensības rīko Peldēšanas klubs “Rīga” sadarbībā ar Latvijas Peldēšanas federāciju, Latvijas Sporta federāciju padomi un SIA Ķīpsalas peldbaseinu. Kopā sacensībās tika pieteikti 643 dalībnieki!!!


No Dobeles Sporta skolas sacensībās tika pieteiktas 13 meitenes/jaunietes un 8 puiši. Sacensībās piedalījās jaunie peldētāji šādās vecuma grupās:

• Bērni (ārpus Latvijas kausa ieskaites): 2012.dz.g un jaunāki;

• jaunieši: 2010.dz.g. un jaunāki/as;

• juniori: 2005.-2009.dz.g.


Pirmajā dienā sportisti sacentās šādās distancēs: 50m brīvais stils (br./st.), 100m tauriņstils, 50m brass, 100m uz muguras, 200m br./st. un 200m brass. Izcīnot trešo vietu starp 45 startējušajām 2012.dz.g. meitenēm no dobelniecēm visātrākā 50m br.st. bija Marta Gustiņa, viņai zaudējot tikai 4 sekundes desmitdaļas sesto vietu izcīnīja Keita Pitka. Savukārt puišiem sešiniekā iekļuva trīs mūsu peldētāji – Andžejs Jirgensons trešais, Eduards Eihmanis piektais un Roberts Erbs sestajā vietā. 100m tauriņstilā Ralfs Bensons izcīnīja pirmo vietu reabilitējoties par iepriekšējām sacensībām, kur saņēma diskvalifikāciju šajā distancē. 50m brasā jaunākajā grupā Enijai Veltensonei zelts, bet jaunietēm Enijai Djurendakai sudrabs. Jaunākajā grupā 200m br./st. pie zelta medaļas tika Marta Gustiņa, kurai ar šo rezultātu izdevās arī ielauzties trijniekā pie jaunietēm – 3.vieta! Puišiem 2012.dz.g. mūsējie visi viens aiz otra – Andžejs otrajā vietā, Roberts Erbs trešais un Eduards ceturtais. Jauniešiem uzreiz aiz goda pjedestāla (4.vietā) palika Emīls Zariņš. 200m brasā savu pārākumu pār sāncensēm apliecināja Enija Veltensone, kurai ar savu uzrādīto rezultātu bronza jauniešu ieskaitē.


Arī otrā diena bija gana spraiga un peldētāji sacentās 50m uz muguras, 100m br./st., 50m tauriņstils, 100m brass, 200m uz muguras un 200m kompleksajā peldējumā. Pirmā medaļa arī ilgi nebija jāgaida un to izcīnīja Keita Pitka 50m uz muguras – sudrabs. Savukārt Roberts Dakteris šajā distancē kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. Turpinājumā Marta Gustiņa svinēja uzvaru 100m br./st., bet jaunietēm Enijai Djurendakai nācās samierināties ar ceturto vietu un Evelīna Vītiņa spēja izpildīt II. sporta klasi. Puišiem šajā distancē Robertam Erbam izdevās apsteigt Andžeju uz izcīnīt sudraba medaļu atstājot komandas biedram vietu uz trešā goda pjedestāla pakāpiena. Emīlam Zariņam startējot jauniešu konkurencē šajā distancē izdevās izpildīt III. Sporta klasi. 50m tauriņstilā savu otro zelta medaļu šajās sacensībās izcīnīja Ralfs Bensons. Ar nepacietību tika gaidīta cīņa 100m brasā, kur Enijām izdevās tikt pie godalgām – Enijai Veltensonei zelts jaunākajā grupā un ar šo rezultātu izdevās kāpt arī uz goda pjedestāla trešā pakāpiena jaunietēm. Un Enija Djurendaka jaunietēm – sudraba medaļa! 200m uz muguras jaunietēm Viviāna Vistiņa ar stabilu peldējumu izcīnīja sudraba godalgu. 200m kompleksajā peldējumā mūsu jaunākās meitenes sarindojās viena aiz otras – Marta otrajā vietā, Enija Veltensone trešā un Keita ceturtajā vietā. Ralfam šajā distancē bronzas medaļa.


Noslēgumā tika apbalvoti peldētāji kuri sasniedza augstvērtīgākos rezultātus (pēc FINA - Starptautiskās Peldēšanas federācijas punktiem) un jaunākajā grupā trīs mūsu meitenes spēja ielauzties sešiniekā no kopumā startējušiem 158 dalībniekiem (vērtēja puišus un meitenes kopā). Keita dalīja 5.-6.vietu ar 630 punktiem, Martai otrā vieta ar 655 punktiem un uzvaru ar 684 punktiem guva Enija Veltensone!


Treneri: Kārlis Kalniņš, Līga Ļaksa9 views0 comments

Comments


bottom of page