top of page
Search

Dobelniece Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādē.

XVI Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiāde Banska Bistricā 2022 (Slovākija) norisinājās no 24. līdz 30.jūlijam, un no Latvijas tajā piedalījās 34 jaunie atlēti, pārstāvot septiņus sporta veidus: badmintonu, džudo, peldēšanu, riteņbraukšanu, tenisu, vieglatlētiku un vingrošanu. Delegācijas sastāvā bija iekļauta arī Dobeles Sporta skolas sportiste Beāte Bula. Treneres Tamāras Bumbieres audzēkne riteņbraukšanas izlasē savu vietu nopelnīja ar veiksmīgiem startiem aizvadītajās sezonās, īpaši izcilu sasniegumu demonstrējot 2022. gada Latvijas čempionātā savā vecuma grupā.

Banska Bistrica ir 6.lielākā Slovākijas pilsēta, kura 2017.gadā ieguvusi Eiropas sporta pilsētas titulu. Pilsēta atrodas Slovākijas vidienē un ir Slovākijas centrālais ekonomikas, administratīvais un kultūras centrs. Eiropas Jaunatnes Olimpiāde bija viens no lielākajiem organizētajiem sporta pasākumiem mūsdienu Slovākijā.

Riteņbraucēju sacensības sākās ar individuālo braucienu, kur sportisti mērojās spēkiem 8,4 kilometru garajā distancē. Trase bija ātra ar pāris tehniskiem pagriezieniem. Netrūka arī neliels bruģa posms. Nopietnu kāpumu gan nebija. Meiteņu sacensībās starp 78 sportistēm arī divas latvietes – Līva Šlosberga (“Belo CP/ RRS”) un Beāte Bula (Dobeles Sporta skola). Līva finišēja 66. vietā, 1 minūti un 31 sekundi aiz uzvarētājas Ketas Fergusonas no Lielbritānijas. Tikmēr Beāte Bula sacensības noslēdza 72. vietā, 1 minūti un 48 sekundes aiz uzvarētājas. Jāņem vērā, ka Beāte pēdējā līkumā pirms finiša krita un zaudēja vērtīgas sekundes.

Grupas braucienā meitenes sacentās 57,8 kilometru garajā distancē, kas bija sadalīta apļos ar vienu izteikti lielu kāpumu katrā no apļiem. Latviju pārstāvēja divas sportistes – Līva Šlosberga un Beāte Bula. Nepatīkams pavērsiens vēl līdz tehniskajam startam notika Beātei, kura piedzīvoja kritienu nopietni bojājot savu velosipēdu. Ar trenera un mehāniķa pūlēm tika rasta iespēja sacensības turpināt ar citu velosipēdu.

Pirmo apli mūsu meitenes droši pabeidza grupā. Turpinājumā, lielajā kalnā grupa sadalījās. Abas latvietes nonāca sekotāju grupā, kur arī tika sasniegts finišs. Līva Šlosberga 77 dalībnieču konkurencē ieņēma 53. vietu, kamēr Beāte Bula bija 57. Par čempioni kļuva britu sportiste Keta Fergusona, kura uzvarēja arī individuālajā braucienā. Trasē viņa pavadīja 1 stundu 32 minūtes un 8 sekundes.

Apsveicam Beāti ar startu Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādē un nōvēlam, lai dalība Eiropas labāko jaunatnes sportistu forumā kalpotu par labu motivāciju smagam treniņu darbam ceļā uz Olimpiskajām spēlēm. Paldies visiem jaunās sportistes atbalstītājiem, it īpaši viņas vecākiem un trenerei.12 views0 comments

Comments


bottom of page