top of page
Search

Atklātais Latvijas jauniešu un junioru čempionāts peldēšanā

Šajā nedēļas nogalē, 01.-03.martā, Ķīpsalas peldbaseinā norisinājās VI Latvijas atklātais jauniešu un junioru čempionāts peldēšanā.

Sacensībās startēja vairāk kā 580 pašmāju jaunie peldētāji, kā arī 160 sportistu no Azerbaidžānas, Somijas un Igaunijas.

Trīs dienu garā sacensību programma bija divās vecuma grupās: jaunieši - 2011.dz.g. un jaunāki, kā arī juniori - 2006.-2010.dz.g. sportisti. Sacensību formāts paredzēja, ka no rīta notika priekšpeldējumi un vakara sesijā notika fināla peldējumi un komandu stafetes.

No Dobeles, startam tika pieteiktas piecas juniores un deviņi jauniešu sastāva jaunie peldētāji.

Pirmajā dienā augstvērtīgu rezultātu uzrādīja Enija Djurendaka, kura kļuva par LČ jauniešiem 100m brasā, bet Marta Gustiņa spēja izcīnīt trešo vietu  100m tauriņstilā jauniešu ieskaitē un šajā distancē LČ junioru ieskaitē Beātei Bulai otrā vieta  Arī Ralfam Bensonam goda pjedestāls 100m tauriņstilā - bronzas  godalga LČ jauniešu ieskaitē.

Pirmajā dienā trīs mūsu peldētājām (Evelīna Vītiņai, Katrīnai Lagzdiņai un Keitai Pitkai) bija jāpieveic izaicinoša distance 400m brīvajā stilā. Šādu distanci meitenes veica pirmo reizi un rezultāti nelika vilties, jo jau ir nosprausti nākamie mērķi, lai uzlabotu šos rezultātus. Pirmās dienas rīta sesijas noslēgumā norisinājās 4x100m kompleksa mix stafete, kurā jāstartē bija diviem puišiem un divām meitenēm. Lai arī īsi pirms sacensībām no starta protokoliem Dobeles Sporta skolas komandai bija jāizņem divi pamatsastāva peldētāji slimības dēļ, tas neliedza mūsu pirmajai komandai izcīnīt zelta medaļas  šajā stafetē jauniešu ieskaitē.

Stafetē peldēja - 100m uz muguras Keita Pitka; 100m brasā Enija Djurendaka, 100m tauriņstilā Ralfs Bensons un 100m brīvajā stilā Roberts Erbs. Otrajai komandai šoreiz bija jāsamierinās ar piekto vietu – Roberts Dakteris, Enija Veltensone, Marta Gustiņa un Andžejs Jirgenons. Vakara sesijā meitenes stājās vēlreiz uz starta 4x100m brīvā stila stafetē un godam izcīnīta zelta medaļa  – Keita Pitka, Marta Gustiņa, Enija Veltensone un Enija Djurendaka.

Otrajā dienā 200m brasā Enijai Djurendakai sudrabs jauniešu ieskaitē un pavisam nedaudz līdz pjedestālam pietrūka Enijai Veltensonei, kurai ceturtā vieta šajā distancē. Junioru ieskaitē bronzu  izcīnīja Karolīna Bulko, kura peldēja 400m kompleksā. Šo izaicinājumu peldēt 400m kompleksā bija pieņēmis arī Ralfs Bensons, kurš kāpa uz goda pjedestāla otrā pakāpiena jauniešu ieskaitē. Vakara sesijā startēja Beāte Bula , kura LČ ieskaitē izcīnīja zelta godalgu  800m brīvajā stilā, turklāt uzlaboja savu iepriekš uzrādīto rezultātu. Šo rīta distanci rīta sesijā kā “testētāja” no Dobeles Sporta skolas veica arī Keita Pitka, kuras rezultāts būs kā mēraukla citiem jaunajiem Dobeles peldētājiem. Vakarā mūsu jaunietes piedalījās 4x100m kompleksa stafetē – Keita Pitka (100m uz muguras), Enija Veltensone (100m brasā) Marta Gustiņa (100m tauriņstilā) un Enija Djurendaka (100m brīvajā stilā) un vēlreiz apliecināja, ka ir spēcīgākās komandu stafetē šajā čempionātā izcīnot zeltu.

Trešajā dienā jau kad likās, ka spēki vairs nav atlikuši Dobeles Sporta skolas peldētājiem tomēr izdevās pacīnīties par medaļām. Savas sprinteres dotības apliecināja Enija Djurendaka 50m brasā, kļūstot par LČ jauniešiem jau otro reizi.  Arī Ralfam bija atlikuši spēki, lai spētu pieveikt 200m tauriņstilā un izcīnītu otro vietu  šajā distancē (līdz zeltam pietrūka 0,68 sekundes!) un turklāt viņš bija jaunākais dalībnieks, kurš veica šo “smago” distanci. Pēdējā dienā pie junioru čempionāta sudraba godalgas tika Beāte Bula 200m kompleksā. Savukārt punktu visam mūsu peldētājas pielika 4x200m brīvā stila stafetē, kur jauniešu ieskaitē vēl viens zelts! Startēja – Katrīna Lagzdiņa, Marta Gustiņa, Enija Veltensone un Enija Djurendaka (kurai šī bija jau piektā zelta medaļa). Arī junioru ieskaitē dobelniecēm medaļa, šoreiz sudrabs  – Beāte Bula, Elīza Gustiņa, Karolīna Bulko un Evelīna Vītiņa!

Kopumā šajās sacensībās mūsu sportisti uzrādīja augstvērtīgus rezultātus (pārspēti ļoti daudz personīgo rekordu), kas nozīmē baseinā pavadītais laiks ir devis rezultātus! Īpaši jāuzteic stafešu starti, kas pierādīja, ka svarīgs ir katrs sportists!

Jāpasaka paldies sportistu vecākiem, kuri sniedza atbalstu sacensību laikā.

Treneris: Kārlis Kalniņš1 view0 comments

Comments


bottom of page